طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی،طراحی پرتال های سازمانی

كاربردها و فوايد طراحي وب ريسپانسيو(واکنش گرا)


 

تكنولوژي‌هاي جديد هر روز روانه بازار شده و دنياي ما را با استفاده آسان از تجهيزات اطرافمان پر كرده‌اند. در اين عصر مدرن طراحي سايت هم از اين قاعده مستثنا نبوده است. سال ۲۰۱۳ طراحي سايت ريسپانسيو در حال تبديل شدن به يك فاكتور مهم در دنياي طراحي وب مي‌باشد و در طراحي وبسايت‌هاي جديد به عنوان يك مفهوم و تكنولوژي بزرگ مورد استفاده قرار ميگيرد.

و اما، طراحي وب ريسپانسيو چيست؟

طراحي وب ريسپانسيو كه به RWD (Responsive Web Design) نيز معروف است، استانداردي جديد در طراحي وب است كه تصوير بهينه‌اي از وبسايت براي كاربران منطبق با هر دستگاهي كه براي ديدن سايت به كار مي‌برند، فراهم ميكند.
با استفاده از اين تكنولوژي ميتوانيد به راحتي استانداردي براي تطبيق وسازگاري خودكار پلتفرم وبسايتتان مطابق با ديوايس‌هايي كاربران براي دسترسي به وبسايت استفاده ميكنند، ارائه كنيد.

به طور اساسي RWD با دريافت اطلاعات ديوايس، وبسايت را نسبت به رزولوشن دستگاه كاربر تنظيم مي‌كند.
برايانواع دسكتاپ، تبلت، دستگا‌هاي موبايل، آيفون، آيپد، وبسايت‌هايي كه با استفاده از RWD طراحي شده اند با شناسايي رزلوشن كاربران به وسيله دريافت اطلاعات از ديوايس‌هايشان و به كار بردن CSS طبق رزولوشن در حال اجرا، كل وبسايت را بر اساس رزولوشن اسكرين كاربران تنظيم ميكند.

مفهوم RWD سادست، هر جا وبسايتي اول رزولوشن ما را بررسي كند و سپـس بلاك هاي صفحات وبسايت را با استفاده از CSS مطابق با رزولوشن ديوايس ما كاملا تنظيم ‌كند، ديگر نيازي نيست براي ديدن وب پـيــج اينجا و آنجا اسكرول كنيم.

responsive-web-design
كاربرد و مزيت RWD

سال ۲۰۱۳، در اوج دنياي تكنولوژي و استفاده از دستگا‌هاي موبايل به سر مي‌بريم. با روي كار آمدن انواع تبلت‌، تب‌، آيفون‌ و آيـپـد، تخمين زده مي‌شود كاربران جديد اين ديوايس‌ها در سال‌هاي آينده افزايش زيادي خواهد داشت. همه‌ي دوستداران تكنولوژي‌هاي جديد از تلفن‌هاي هوشمند براي دسترسي به همه جزييات اخبار و اطلاعات دنياي اينترنت استفاده ميكنند و تنها چيزي كه مي‌خواهند اين است تجربه‌ي خوبي هنگام گشت و گذار در وبسايت‌ها داشته و بتوانند به راحتي از امكانات آنها استفاده كنند. لازمه اين امر انعطاف و تطبيق وبسايت‌ها مطابق ديوايس‌هاي آنهاست.
همه‌ي ما ميدانيم ۵۰% كاربران از تبلت‌ها و تلفن‌هاي هوشمند خود براي دسترسي به اينترنت استفاده ميكنند. حال اگر وبسايت شما داراي تنظيمات خودكار براي سازگاري با اين نوع ديوايس ها نباشد، كاربران به سختي ميتوانند بفهمند چطور در وبسايت حركت كنند تا اطلاعات مورد نياز خود را يافته و جمع‌آوري كنند. در اين صورت به راحتي تعداد زيادي از كاربران و مشتريان ثابت وبسايت خود را به دليل عدم سازگاري با ديوايس هاي مورد استفاده آن‌ها، از دست خواهيد داد.
براي اينكه بتوانيد به كاربرانتان تجربه‌ي خوبي از بازديد وبسايتتان ارائه دهيد، لازم است استانداردهاي RWD را در طراحي وبسايت خود به كار ببنديد. مطمئنا برايتان سودمند خواهد بود اگر پـلتفرمي براي كاربران فراهم كنيد كه به راحتي بتوانند به جاي كامپـيوتر و لپ تاپ با استفاده از تبلت يا تلفن هوشمند خود  فارغ از اينكه در چه مكاني هستند و چه كاري انجام مي‌دهند، محصولات و خدمات شما را مورد مطالعه قرار دهند.
پس از اين تكنولوژي استفاده كنيد و ببينيد چطور بازديد كنندگان از گشت و گذار در وبسايتتان لذت مي‌برند.

برچسب ها : , , ,
phone

اطاعات تماس :

قزوین - فلسطین غربی - مجتمع داریوش - طبقه ۵ واحد ۱

تلفن :

تلفن و فکس :‌702 26 333 - 028
تلفن همراه : 3918 621 0935
طراحی سایت آکوآدرس شرکت پیشرو اندیشان کاسپین فلسطین غربی، مجتمع داریوش، 1طبقه 5 ، واحد.تلفن: (028)-33326702.
لطفا صبر کنید